0 Kč

Největší fotografická akce na Moravě!

Výstaviště Flora Olomouc 8.10.2022, pavilon C.

A je to tady! Akce plná přednášek, super hostů, inspirace a soutěží o bezva ceny.

Kde koupit vstupenky

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Za změnu termínu a komplikace se Vám omlouváme.

Vstupenku můžete zakoupit přímo zde na webu, nebo přes portál Smsticket, případně v informačních centrech (připravujeme).
Neváhejte! Počet míst je omezen! Předprodej končí 6.10.2022.

Na co se můžete těšit

Je pro vás připraven bohatý program po celý den. Soutěže o ceny. Spěchat domů nemusíte, můžete posedět s přáteli a podělit se o své fotografické úlovky a hlavně zážitky!

Přednášky

Se známmými fotografy např. Martin Rak, Michael Jurák, Petr Bambousek, Marek Ondráček a další. Podrobnosti níže.

Workshopy

Skvělé workshopy se spoustou zkušených fotografů a ambasadorů. Přijďte se naučit něco nového s Janou Kupčákovou, Martinem Rakem, Michaelem Jurákem, Markem Ondráčkem a dalšími. Workshopy se budou konat na Výstavišti Flora Olomouc a v historickém centru města. Cena individuálního workshopu je 1.499 Kč. Další informace a objednávky na tel. 704 742 779 nebo na info@fotofestmorava.

Produktové prezentace firem

Představíme vám novinky ve světě fotografie a fototechniky.

OmSystem.jpeg

logo OLYMPUS_black.jpeg

VFFoto.jpegKvalitnifotky.jpg

Canon.jpeg

EIZO-LOGO.jpgSigma.jpeg

Tamron.jpegNikon.jpeg

Soutěže o hodnotné ceny

Budeme soutěžit o hodnotné ceny v hodnotě 30.000 Kč. Vyhrát můžete např. polarizační filtry, foto brašny, poukázky na tisk fotoknih a fotoobrazů, slevy na fotografické služby a mnoho dalších cen.

Polarizační filtrBrašna Tamron
FotoobrazFotokniha

* Program dne

 • 8:45
  Zahájení
 • 9:00Hana Stehlíková
  Hana Stehlíková

  těhotenské a newborn foto
  https://www.stehlikova.cz/
 • Ing. Antonín Charvát10:15
  Ing. Antonín Charvát

  EIZO-LOGO-1200x500.jpg
  jak dosáhnout na monitoru přesného zobrazení barevných fotografií?


  Fotoaparáty automaticky generují fotografie vždy v nějakém fotografickém standardu: sRGB nebo Adobe RGB, RAW formátu. Následně samozřejmě vzniká otázka, jak přesně bude takto připravená fotka zobrazena na monitoru. Před jakoukoli úpravou fotografií monitoru by si fotograf měl položit otázku, zda jeho zobrazovač (monitor, notebook..) zobrazuje barvy přesně právě podle fotografických standardů, což je důležité pro zajištění „opakovatelnosti“ zobrazení stejné fotografie v budoucnu.
 • Michael Jurák11:30
  Michael Jurák

  jak využít objektiv na maximum

  Michal je nadšený fotograf s dlouholetým působením v oboru. Pracoval ve společnosti Nikon jako školitel. Pravidelně přednáší na tiskových konferencích, kde prezentuje novinky fototechniky Nikon profesionálům a novinářům. Dále Vede kurzy fotografování a workshopy pro pokročilé i začínající fotografy po celém Česku a Slovensku.
  https://www.instagram.com/michaeljurak/
 • Jana Kupčáková12:45
  Jana Kupčáková

  street fotografie

  Původem z Českých Budějovic, je absolventkou a od roku 2013 také lektorkou Školy kreativní fotografie v Praze. Fotografii se aktivněji věnuje od roku 2008 a za tu dobu absolvovala několik skupinových i samostatných výstav doma i v zahraničí. K fotografování ji přivedla její druhá vášeň – cestování. A právě tyhle své dva největší koníčky se snaží aktivně propojovat. I když je svým okolím vnímána spíše jako všestranná fotografka, zaměřuje se ve své tvorbě především na street fotografii, ať už doma, nebo na svých zahraničních cestách. Humanistická fotografie a s ní často spojené humorné výjevy z běžného života jsou jí tím nejbližším tématem.
  https://www.johankaphotography.com/
 • Marin Rak14:00
  Martin Rak

  fotografování české krajiny

  Přední krajinářský fotograf, jehož práce si získala obdiv díky svým charakteristickým snovým a mlhavým pohledům. Jeho fotografie jsou publikovány v magazínech o cestování a fotografování, nebo např. v kalendářích. Martinovým nejoblíbenějším krajem jsou severní Čechy, zejména pak Českosaské Švýcarsko, kde vzniká většina jeho fotografií.
  https://www.martinrak.cz/
 • Petr Bambousek15:15
  Petr Bambousek

  na přednášce se s námi Petr podělí o ty nejzajímavější příběhy svých fotek posledních let a zavede nás do tajů vzniku atraktivní wildlife fotografie.

  Petr se zaměřuje výhradně na fotografii zvířat a přírody. Za tím účelem podniká každý rok řadu výprav zejména do tropických krajin. Snaží se lidem přiblížit rozmanitost přírody jako celku, takže se věnuje širokému spektru motivů od makra přes ptactvo až po velká zvířata. Pro jeho tvorbu jsou typické čisté a nápadité kompozice, které získaly celou řadu ocenění nejen u nás, ale i v těch nejprestižnějších soutěžích světa – Willife Photographer of the Year, Nature Photographer of the Year, Nature’s Best Photography, Bird Photographer of the Year, Sony World Photo Awards a dalších. Petrovu tvorbu můžete vidět v řadě časopisů, knižních publikací i na mnoha besedách a výstavách. Své postřehy také publikuje na svých webových stránkách, sociálních sítích a nově i na YouTube. Každoročně pořádá celou řadu workshopů u nás i v zahraničí, které pomáhají fotografům proniknout do tajů fotografie přírody.
  http://www.sulasula.com/
 • Marek Ondráček16:30
  Marek Ondráček

  jak fotit architekturu

  Fotograf interiérů, architektury a krajiny. Lektor, školitel a Olympus Ambasador. Vede fotografické workshopy, kde předává své znalosti a zkušenosti. Jednoduše se zabývá krásou a jejím zachytáváním. Nachází ji zejména v přírodě, ale také v architektuře, různých druzích umění a dalších.
  http://www.markusnakus.cz/
 • 17:45
  Losování cen
 • 18:00
  Ukončení

* Změna programu vyhrazena.

Kde koupit vstupenky

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Za komplikace se Vám omlouváme.

Vstupenku můžete zakoupit přímo zde na webu, anebo přes portál Smsticket.
Neváhejte! Počet míst je omezen! Předprodej končí 6.10.2022.

Koho ještě potkáte na Foto Fest Morava

 • Filip Barták
  Filip Barták
  Je technickým specialistou ve firmě Nikon – náplní jeho práce je především poradenství a školení týkající se nových produktů značky Nikon. Mezi jeho oblíbené fotografické žánry patří makrofotografie, sportovní fotografie, produktová a ateliérová tvorba. Vede kurzy určené jak začátečníkům, tak pokročilým fotografům.

Jak se dostanete na Foto Fest Morava

Mapa Výstaviště Flora Olomouc
Autobusem
pokud přijede návštěvník linkovým spojem, z autobusového nádraží na vlakové je to směrem do centra jedna tramvajová zastávka a odtud je pak možné pokračovat linkami 1, 4 a 6 na zastávku Výstaviště Flora.

Autem
Výstaviště Flora Olomouc se nachází na hlavní příjezdové komunikaci od Brna, na kterou navazují přes vnější dálniční okruh i klíčové komunikace od Ostravy a Mohelnice. Zároveň je na dosah vnitřnímu městskému okruhu. Nedaleko výstaviště je otevřeno zpoplatněné parkoviště pro osobní automobily (Zamenhofova ulice) s omezenou kapacitou. Největší kapacitu mají parkoviště obchodní galerie Šantovka, kam se vejde až 2000 automobilů. Navíc je to odsud jen pár stovek metrů do výstavnického areálu. Aktuální podmínky parkingu najdete na webu Galerie Šantovka. Specifické podmínky parkingu mohou platit během výstav Flora Olomouc. Aktuální informace ohledně parkování hledejte přímo u konkrétních akcí. Dále je možné využít parkoviště v areálu starého autobusového nádraží (třída Svobody x Polská), u Právnické fakulty UP (třída 17. Iistopadu) či v podzemních garážích v ulici Hanáckého pluku nebo u hlavního nádraží ČD. Ze všech parkovišť je areál výstaviště dostupný pěšky nebo pomocí MHD.

Pěšky
areál výstaviště leží jen pár minut od centrálního Horního náměstí se Sloupem Nejsvětější Trojice zapsaného v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Parky spravované výstavištěm obepínají téměř celé historické jádro města. Stejně jako do jiných částí Olomouce se dá i na výstaviště dojít příjemnou procházkou takřka ze všech koutů města.

Partneři akce

 • Rádio Haná
  nejposlouchanejší regionální radio
 • Festivaly.eu
  Vybírejte online ze stovek skvělých festivalů, koncertů a dalších kulturních akcí. Naplánujte si léto 2022 a rovnou nakupte i vstupenky.